Nejdřív něco z geografie. Brno je druhé největší město České republiky. Na mapě byste ho našli jihovýchodně od Prahy, nebo severně od Vídně.
Nejlepší spojení ze zahraničí je právě přes Prahu, ze které vás čeká do Brna 200km po dálnici D1. Ta je již několik let v generální rekonstrukci… Druhou variantou je Vídeň, která je dokonce blíže, než Praha, ale bohužel není ještě dokončeno dálniční propojení. V obou případech jde tedy zhruba o dvě hodiny cesty autem. Třetí možností je slovenská Bratislava, ze které se do Brna dostanete po dálnici D2 za zhruba hodinu a půl. Ve všech případech můžete využít dobré vlakové spojení, kterým se dostane do centra Brna ani ne za hodinu a půl v případě Vídně a Bratislavy respektive dvě a půl hodiny z Prahy.

Brno leží na soutoku řek Svratky a Svitavy a má přibližně 380 tisíc obyvatel. Město je plné studentů, máme tu 34 fakult 14ti universit a dalších vysokých škol. Nejznámější je Masarykova universita, Mendelova universita a Vysoké učení technické. Najdete tu také všechny významné soudy České republiky, Brno je centrum soudní moci ČR.

Hodně se tu daří IT firmám. Přisuzuje se to hlavně kvalitě místních vysokých škol. Sídlí tu mnoho českých i zahraničních IT společností, stále tu rostou nová business centra a kancelářské budovy. Říká se, že Brno je takové Sillicon Valley střední Evropy. Samotné DESO je krásným důkazem, většina z nás je v Brně právě z důvodu studií na univerzitě.
Na Brněnském výstavišti BVV se každoročně konají mezinárodní výstavy a veletrhy. Jeden z nejznámějších je například Mezinárodní strojírenský veletrh. Město Brno můžete znát také proto, že se zde každoročně koná GrandPrix na velkém Masarykově okruhu, tento závod je součást seriálu Mistrovství světa silničních motocyklů. Zajímavostí také je, že Brno každým rokem hostí mezinárodní přehlídku ohňostrojů Ignis Brunensis, na kterou každý rok dorazí statisíce diváků.
Město je krásné také na pohled. Je tu nespočet nádherných parků. Jednomu z těch největších parků vévodí na kopci postavený hrad Špilberk, již ze 13. století. Další dominantou města Brna je katedrála svatého Petra a Pavla. Brno má však hrad ještě jeden a to hrad Veveří nad brněnskou přehradou. Pod Brnem se nachází rozsáhlé podzemí včetně druhé největší kostnice v Evropě, hned po té pařížské. Známá je i funkcionalistická vila Tugendhat, která je zapsaná na seznam Světové dědictví UNESCO. Na prohlídku se, kvůli velkému zájmu, bohužel nedostanete bez zhruba ročního objednání dopředu… Za zmínku stojí i Zelný trh v centru města, na kterém je přímo uprostřed historická kašna Parnas, okolo ní je spousta stánků lokálních pěstitelů a můžete zde nakoupit čerstvé ovoce, zeleninu, květiny apod.

Daří se tu i restauracím, bistrům, kavárnám a dalším podnikům, proto je město známé také svojí gastroscénou, která v posledních letech velmi vzkvétala. Na své si tu přijdou i milovníci vína a piva (ostatně jako v mnoha českých městech 😊). Brno je vinařskou obcí a také co byste dělovou koulí z hradu Špilberk dohodili je pivovar Starobrno.
Ostatně, o brněnském nočním životě psali například v The New York Times – In Brno, Drinks for Morning, Noon and Night.

Město má také nespočet zajímavých pověstí, které se vážou na historické centrum Brna. Atmosféra je v Brně prostě skvělá. A my se už moc těšíme, až Vás zde budeme moci pozvat třeba na večeři.